Joomla 1.5 upgraden naar Joomla 1.7
Wanneer je je Joomla 1.5 website wilt upgraden naar Joomla 1.7 dan doe je dit met behulp van het component Jupgrade . Dit is het enige mogelijke upgrade pad van Joomla 1.5 naar Joomla 1.6 of 1.7.
Het upgraden is op zich niet zo moeilijk, hou er alleen rekening mee dat niet alles wordt meegenomen. In ieder geval wordt de inhoud van de site (artikelen, menu items etc) geupgraded naar Joomla 1.7. Extensies die niet beschikbaar zijn voor Joomla 1.6 of 1.7 worden niet meegenomen. Ook niet alle extensies die wel beschikbaar zijn voor Joomla 1.6 of 1.7 worden meegenomen.
Wanneer je wilt gaan upgraden, maak dan eerst een backup van je website, en gebruik deze om je site naar een XAMPP installatie op je PC te verhuizen. Test dan op XAMPP de upgrade van je website.
Voordat je uberhaupt met de upgrade begint, download eerst nog de Akeeba Admin Tools . Deze admin tools kunnen de laatste 1.5 updates voor je uitvoeren en de bestandsrechten goed zijn (wanneer ze niet goed staan). Zodoende kunnen deze zaken geen belemmeringen meer zijn voor het upgraden. (overigens, deze tip kwam van Wicher, een trouw bezoeker van deze site. Hartelijk dank Wicher !).
In de onderstaande video zie je hoe je Jupgrade gebruikt voor het upgraden van je Joomla 1.5 website.
Na de upgrade heeft Jupgrade alles in een submap jupgrade gezet. Daar staat dus je Joomla 1.7 site in. Maak een nieuwe submap aan in de root van je website met bijv de naam "oude site". Daarin zet je alle mappen en bestanden behalve de map jupgrade.
De inhoud van de map jupgrade kopieer je daarna naar de root van je site. Check even de paden naar de log en tmp map in het configuration.php bestand.
Wanneer je de video waardeert, dan zou ik het tof vinden als je op de facebook- en/of tweetknop wilt klikken.
Laatst aangepast (maandag, 01 augustus 2011 17:42)


Reacties
Ik heb een oplossing gevonden, download de volledige joomla 2.x.x op http://download.joomlacommunity.eu/joomla-25.html
pak het zip bestand uit in een submap op je website bijvoorbeeld joomla254dutch. Zorg ervoor dat deze map
schrijfbaar is met chmod code 777 in uw ftp programma. Zeer belangrijk is de mappen veranderen naar 777 anders
blijft het script hangen.
Nu ga je naar de administrator pagina van uw originele joomla 1.5 pagina klik op "componenten", "JUpgrade", "Voorkeuren".
Selecteer bij global, target directory: de submap dus in dit geval joomla254dutch.
Selecteer bij: skips => skip checks, skip download & skip decompress zet ze allemaal op "Yes", de rest op "No".
Nu kan de migratie beginnen. Achteraf is er wel wat werk aan maar het meeste zou moeten blijven zoals het was.
Ik wil lokaal Jupgrade testen , backup gemaakt,lokaal geinstalleerd. chacks uitgezet,motools geactiveerd.
Jupgrade getart..en blijf hangen in het scherm; Uploaden Joomla 2.5.
weet jij wat dit kan zijn?
mvg
Peter Reus
http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/scripts/14643
jUpgrade wil niet starten. (Hij controleert alleen maar, niet zoals in je filmpje dat hij gaat downloaden enzo...)
Ik gebruik nu Joomla 1.5.25.
Hoe krijg ik jUpgrade gestart??
Mvg, Dirk.
jUpgrade wil niet starten.
Startsymbool wijkt af van dat in jouw video.
Ik gebruik nu Joomla 1.5.25.
Hoe krijg ik jUpgrade gestart??
Groeten, Harold.
Groetjes,
Chenny
Bij de upgrade van Joomla 1.5.24 naar 1.7 met jupgrade 1.2.3 krijg ik steeds de melding "406: cURL not loaded". Bij diverse fora al gekeken(php.ini aanpassen) maar geen resultaat. Heb jij een idee waar het mis kan gaan?
Ik zie met belangstelling jouw antwoord tegemoet.
Groetjes,
Jan Harink
Bij voorbaat hartelijk dank